T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

  
 Bizi Takip Edin!
 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 ERZİN'E DOĞALGAZ ÇEVRİM SANTRALİ YAPAN FİRMADAN İLÇEYE MESLEK LİSESİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

İlçemiz ’de doğalgaz çevrim santrali kuran Egemer Elektrik Üretim A.Ş. 10 ayda Endüstri Meslek Lisesi yapıp milli eğitime teslim etti. Kalorifer sistemi, asansör, spor salonu, çalışma ve dinlenme odaları, güvenlik kamerası, engelli asansörü ve sıcak suyu bulunan 24 derslikli meslek lisesi, öğrencilere rahat bir ortamda ders görme imkânı sağlıyor. 

Enerji sektöründe faaliyet gösteren ve Erzin Burnaz sahiline doğalgaz çevrim santrali yapımına devam eden, Egemer Elektrik Üretim A.Ş, geçtiğimiz yıl Eseli Mahallesi'nde bulunan arsaya temelini attığı okulu on ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Bölgenin sanayisine ara eleman yetiştirecek ve bu alanda yaşanan sıkıntıları büyük ölçüde giderecek olan Endüstri Meslek Lisesi, Erzin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım SAĞIROĞLU ve Şube Müdürü Abdurrahman AŞKAR ile birlikte okulda incelemelerde bulunan Kaymakamımız İskender YÖNDEN, bu okulda yetişen gençlerin Erzin'in geleceğine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Binayı yapan inşaat firması yetkilisinden okul hakkında bilgi alan Kaymakamımız YÖNDEN, son yıllarda ülkede yaşanan ciddi gelişmeler neticesinde İskenderun ve Osmaniye bölgesinin başta demir-çelik olmak üzere sanayisinin çok geliştiğini ve bu sanayi kuruluşlarının talep ettiği ara elemanları yetiştirilmesi bakımından yapılan Endüstri Meslek Lisesi'nin çok önemli olduğunu söyledi. YÖNDEN, hayırsever şirketin eğitime yaptığı bu katkının hem Hatay'ın hem de Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurguladı. 

Eğitim adına atılan her adımın, bir eğitim kurumu için koyulan her tuğlanın, daha güçlü bir Hatay ve daha güçlü bir Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Egemer Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Serhan GENCER ise eğitimin gelişmişliğin en önemli göstergesi olduğunu dile getirdi. GENCER, uzun süreli ve kalıcı yatırımlar yapmak için bölgede faaliyet gösterdiklerini, okul yaptırarak eğitime katkıda bulunmalarının da şirketleri için ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi. Mahmutlu Mahallesinde bulunan eski okulun yetersiz olması nedeniyle Eseli Mahallesine yaptırılan yeni okul binası 3 milyon TL'ye mal oldu. Okul yeni eğitim döneminde öğrenci kabul edecek.

 

 

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-erzin-e-dogalgaz-cevrim-santrali-yapan-firmadan-4776332/
Bu içerik toplam 484.873 kez gösterildi, Site toplam 963.828 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 5 kişi geziyor.

T.C. ERZİN KAYMAKAMLIĞI
Erzin Kaymakamlığı Bilgi İşlem Merkezi - İsalı Mh. A. Gaffar Okkan Cd. Hükümet Konağı K:4 ERZİN/HATAY