Erzin'de Kadınlar Günü kutlaması yapıldı

Hatay'ın Erzin ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Erzin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe: Erzin Kaymakamı Hasan YAMAN, Erzin Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet AKKAŞ, Erzin İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan ASARKAYA, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Erzin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Ümit AKKAYA yaptı.

'Cennet Anaların Ayağının Altındadır' cümlesiyle konuşmasına başlayan AKKAYA sözlerine şöyle devam etti; 'Maalesef ki ülkemizde kadına pek değer verilmiyor. Hâlbuki kadın üretkenliğinin yanı sıra, her şeye göğüs geren bir yapıya sahiptir. Her gün televizyonlarda ve gazetelerde mutlaka kadın cinayetlerini görmekteyiz. Kadına şiddet, her ne olursa olsun engellenmelidir' dedi.

Etkinlik; öğrencilerin okudukları şiirler, skeçler ve ödül töreniyle devam etti. Liselerarası ve Ortaokullar arası günün anlam ve önemini belirten resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yarışmada birinci olan öğrencileri İlçe Kaymakamı Hasan YAMAN çeyrek altınla ödüllendirdi.

Kaynak: Hatay/Erzin(İHA)-Mehmet Uras

 
ERZİN KAYMAKAMLIĞI
 
Adres : İsalı Mah. Şehit Ali Gaffar Okkan Cad. ERZİN
Telefon : 0326 681 51 67
Faks : 0326 681 74 72
E-Posta : erzin@icisleri.gov.tr
 
 
YÖNETİM
 
Bağlı Birimler
İlçe Belediyesi
İLÇE REHBERİ
 
Kültür Turizm
HIZLI ERİŞİM
 
Yerel Basın
Protokol
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2016 © Her hakkı saklıdır.